Viss par atjaunošanos pēc treniņa - 5 mūsu padomi

Viss par atjaunošanos pēc treniņa - 5 mūsu padomi

Aktīvam cilvēkam vai sportistam atjaunošanās pēc treniņa ir tikpat svarīga, kā treniņa rutīna. Intensīvi vai regulāri vingrojot, tiek sadalīti muskuļu audi un rodas muskuļu sāpes un vispārējs nogurums.

Ja jums nav atjaunošanās rutīna, tad, visticamāk, muskuļi sāpēs daudz ilgāk. Tas padarīs jūsu nākamo treniņu mazāk efektīvu, un būsiet daudz vairāk pakļauti traumām.

Atjaunošanās plāna ievērošana ļauj ķermenim ātri atgūties, lai jūs varētu atgriezties treniņā un paātrināt treniņa gaitu. Tāpēc šī plāna izveidošana ir tikpat svarīga, kā treniņu rutīnas plānošana.

  1. Atjaunojiet ūdens daudzumu organismā

Pirmā lieta, ko darīt pēc katra treniņa, ir ūdens daudzuma atjaunošana. Vingrošana parasti izraisa aktīvu svīšanu, kas nozīmē svarīgu vitamīnu un minerālvielu zaudēšanu, kuru daudzumu vēlaties atjaunot pēc iespējas ātrāk. Dzerot ūdens un elektrolītu sajaukumu (mēs iesakām BIX Recovery tabletes) 15 minūšu laikā pēc treniņa pabeigšanas, tiks atgūti zaudētie vitamīni un minerālvielas, un tas samazinās muskuļu sāpes.

BIX Recovery hydration tabletēs ir daudz antioksidantu un pretiekaisuma sastāvdaļu. Tās satur 6 x vairāk magnija un 8 x vairāk vitamīnu un minerālvielu nekā lielākā daļa hidratācijas tablešu, ieskaitot galvenos elektrolītus nātriju, kāliju, magniju un cinku, kā arī BCAA (sazarotās ķēdes aminoskābes = olbaltumvielu veidošanas emuāri), Bromelainu, Koenzīms Q10 , C vitamīns, E vitamīns, dzelzs un B12.

  1. Aktīva atjaunošanās

Vēl viens būtisks aspekts, lai paātrinātu ķermeņa atjaunināšanos, ir aktivitātes.  Jūsu galvenais mērķis ir nodarbināt ķermeni ar vieglām aktivitātēm ar nelielu intensitāti, piemēram, viegla pastaiga, brauciens ar velosipēdu, peldēšana, joga / stiepšanās. Jebkāda veida vieglas fiziskās aktivitātes uzlabos asins cirkulāciju un tādējādi koriģēs barības vielu sadalījumu sāpošajos muskuļos, kas viņiem palīdzēs ātrāk atjaunoties.

 

  1. Masāžas pistole

Masāžas ieroči kļūst arvien populārāki un sāk aizstāt masāžas ruļļus. Tie palīdz atbrīvot pienskābi, sadalīt mezglus un rētaudus Jūsu fascijā un palielināt kopējo asins plūsmu. Sitošās un vibrējošās vertikālās kustības dēļ, masāžas pistoles ietekmē muskuļus ātrāk, kā masāžas ruļļi.  Tas ir dziļo audu masāžas veids, kas uzlabo cirkulāciju - kā rezultātā muskuļi tiek ātrāk atjaunoti, uzlabota muskuļu funkcija un kustību amplitūda.

  1. Gulēšana ar kompresijas produktiem un apsildes paliktņi

Mūsu ķermeņa atjaunošanās mehānismi ir visefektīvākie kamēr mēs gulējam. Vienkārši ļaut ķermenim atpūsties izguļoties, ir lielisks līdzeklis, kas palīdz muskuļiem ātrāk atjaunoties. Pētījumi ir parādījuši, ka vismaz 8 stundas miega (pat 8 + stundas pēc intensīva treniņa vai sacensībām) palīdz paātrināt muskuļu atjaunošanos, novērš traumas un uzlabo sportista sniegumu.

Ja vēlaties uzlabot atjaunošanās procesu, kamēr jūs guļat, uz sāpošajām vietām varat uzlikt sildīšanas paliktni. Šāda veida siltuma terapija palielina cirkulāciju tieši sāpošajā zonā, kas nozīmē vairāk barības vielu nodrošināšanu sāpīgajām locītavām vai muskuļiem un atbrīvošanu no toksiskajiem komponentiem.

Kompresijas produktu izmantošana, kamēr jūs guļat, palīdzēs asinsvadiem apgādāt šo ķermeņa daļu ar vairāk asinīm. Lai maksimāli paātrinātu atjaunošanos, izmantojiet abus, gan sildīšanas paliktni, gan kompresijas apģērbu.

 

  1. Pirts sesijas

Ir pierādīts, ka pirts apmeklēšana pēc treniņa uzlabo ar skābekli bagātinātu asiņu plūsmu uz muskuļiem, kuru skābeklis ir mazāks. Tādējādi muskuļu sāpes pazūd ātrāk, kas ļauj atgriezties treniņā - paātrinot kopējo treniņa progresu. Svīšana pirtī palīdz izdalīt kaitīgos blakusproduktus, kas rodas fiziskas slodzes laikā, caur ādu daudz ātrāk.

Atruna: ja jums liekas, ka esat apslimis, tad neejiet uz pirti, jo tās karstums rada papildu stresu ķermenim un var pavājināt, nevis stiprināt jūsu imūnsistēmu.

 

Īsumā: sportisti un aktīvi cilvēki gūs labumu no šāda atjaunošanās plāna, jo tā rezultātā notiek ātrāka atjaunošanās starp treniņiem - tas paātrina kopējo treniņu progresu.

 

Tulkots no: BIX,  Vlad Ixel (professional runner)

Dalīties ar šo ziņu