Vai auksts ūdens kaitē veselībai?

Vai auksts ūdens kaitē veselībai?

Hidratācija vai slikts ieradums? Vai ir nozīme, kādu ūdeni mēs dzeram?

Atkarībā no tā, kam jūs jautāsiet, atbildes būs dažādas, auksts ūdens var uzlabot Jūsu sportiskos rezultātus, uzlabot vielmaiņu un atrisināt visas jūsu problēmas. Vai arī tas var sabojāt gremošanas sistēmu, bojāt zobus un pakļaut jūsu organismu riskam - saslimt ar veselu sarakstu slimībām.

Kā vienkārša ūdens glāze var izraisīt tik daudz diskusijas? Pirms ielejat nākamo glāzi, vienreiz un uz visiem laikiem pievērsīsimies šim lielajam jautājumam. Vai auksts ūdens ir labs vai kaitīgs veselībai?

Auksta ūdens dzeršana ir pārsvarā izklaide. ASV pusdienotāji sagaida, ka ledus piepildīta ūdens glāze tiks pasniegta pie pusdienu galda, savukārt restorāni lielākajā daļā pasaules piedāvā ūdeni istabas temperatūrā. Citas kultūras dod priekšroku siltiem un karstiem dzērieniem, pat karstā laikā - padomājiet par tvaicējošu tasi tējas karstā vasaras dienā Indijā. Tālu no ledus mīlošajiem amerikāņiem tradicionālā austrumu medicīna uzskata karsto dzērienu dzeršanu par rūpēšanos par veselību. Un tiek uzskatīts, ka auksta ūdens dzeršana apdraud iekšējo orgānu, piemēram, sirds un plaušu, pareizu darbību, siltais ūdens atjauno līdzsvaru un enerģiju optimālā stāvoklī.

 

KO SAKA ZINĀTNE?

Aukstā ūdens dzeršanas priekšrocības salīdzinājumā ar trūkumiem:

Pirmkārt, nav zinātnisku pierādījumu tam, ka auksts ūdens labāk ietekmē vielmaiņu. Ūdens dzeršana- ar jebkuras temperatūras ūdeni - ir pozitīvs līdzeklis ikvienam ķermenim visos apstākļos.

Sirdsdarbības jautājumos zinātnieki joprojām strīdas: Viens pētījums atklāja, ka auksta ūdens dzeršana izraisīja paaugstinātu asinsspiedienu, bet citā pētījumā konstatēts, ka auksts ūdens samazina sirdsdarbības ātrumu. Šādu pētījumu ir maz, tāpēc ir grūti uz tiem paļauties!

Praktiski runājot, viena no lielajām aukstā ūdens dzeršanas priekšrocībām ir atsvaidzināšana fiziskās slodzes laikā. Vienā aizraujošā zinātniskā pētījumā pētnieki nolēma noteikt, vai auksta ūdens dzeršana radīja sportistiem dzesēšanas efektu karstā laikā. Un nav pārsteigums, ka aukstā ūdens uzņemšana atdzesēja sportistus. Bet bija viens liels BET: aukstais ūdens arī mazināja viņu dabisko sviedru reakciju. Samazinot ķermeņa pašdzesēšanas funkciju, pētnieki atklāja, ka sviedru samazināšana efektīvi pārtrauca aukstā ūdens dzeršanas priekšrocības!

Tāpēc šķiet, ka šis pētījums saskan ar seno Ķīniešu metodēm, ko austrumu kultūras jau sen ir sapratušas: karstie dzērieni atdziest. Karstās tējas dzeršana tveicīgā laikā ir ierasta lieta, neraugoties uz karstumu, bet gan karstuma dēļ. Tas liek svīst, kas palīdz atdzist.

 

Kurš uzvar dzērienu cīņā?

Kā jūs jau sapratāt, debatēs par aukstu ūdeni nav skaidra uzvarētāja vai zaudētāja. Vairāk nekā jebkura konkrēta temperatūra pierādīšana, pētījumi ir atklājuši, ka labākais veselīgas hidratācijas noteicējs ir vienkārši brīvprātīgs ūdens patēriņš. Jūs, visticamāk, dzersit ūdeni, ja izvēlēsities sev patīkamāko ūdens dzeršanas veidu. Ja esat pieradis pie ledus ūdens padeves un konstatējat, ka jums ir neizskaidrojamas problēmas ar vēderu, mēģiniet pārslēgties uz istabas temperatūras ūdens dzeršanu. Saskaņā ar tradicionālās ķīniešu medicīnas principiem jūsu gremošanas sistēma varētu novērtēt pārtraukumu no aukstā ūdens sasilšanas.

 

TĀTAD, KURAM IR TAISNĪBA? 

  1. Kāpēc auksts ūdens ir kaitīgs?

Izvairīšanās no auksta ūdens ir tradicionālās ķīniešu medicīnas princips. Tūkstošiem gadu ķīnieši uzskata, ka auksts ūdens traucē organisma optimālo līdzsvaru jeb Qi, jo tas prasa ķermenim vairāk strādāt, lai regulētu kodola temperatūru un lieki nodarbina svarīgus orgānus.

  1. Vai ir kāds labums, dzerot aukstu ūdeni?

Jā! Auksts ūdens var būt īpaši patīkams karstā dienā vai pēc smaga treniņa. Ja vingrojat karstā laikā, jūs varat pamanīt, ka auksta ūdens glāze var pat palīdzēt atjaunot spēkus treniņa laikā. Ja atsvaidzinošs auksts dzēriens jūs motivē treniņa laikā, pamēģiniet paņemt līdzi sasalušu ūdens pudeli vai sasaldētu veselīgu sporta dzērienu, lai tas kūstot ilgu laiku uzturētu dzērienu aukstu un patīkamu!

  1. Kad labāk izvēlēties ūdeni istabas temperatūrā?

Ūdens istabas temperatūrā ir lieliska izvēle ikdienā. Viss, kas ir zemāks par 36,6 grādiem, joprojām šķitīs vēss, salīdzinot ar temperatūru mutē.

  1. Tad kādu ūdeni labāk izvēlēties – aukstu vai siltu?

Labāks ūdens ir tas, ko jūs dzerat, neskatoties uz tā temperatūru. Ja jums šķiet, ka auksts ūdens ir patīkamāks, jūs, visticamāk, dzersiet aukstu ūdeni vai nedzersiet to vispār. Ja dodat priekšroku siltam vai istabas temperatūras ūdenim, visticamāk, turpināsiet tikai šāda ūdens lietošanu.

 

 

Tulkots no : https://nuunlife.com/blogs/news/cold-water

Dalīties ar šo ziņu