Lai varētu pilnvērtīgi strādāt no mājām, sava darba vide un grafiks jāsakārto tā, lai būtu iespējams izkustēties. Iekārtojot savu darba vietu mājās, pievērsiet uzmanību, lai visapkārt atrodas lietas, kas mudina izkustēties.
1) Ja mājās ir kāpnes – lieliski! Tas ir viens no “trenežieriem”, ko var izmantot darba pauzītes laikā, lai izkustētos. Pāris reizes uzskrienot un noskrienot pa kāpnēm, ķermenis būs izkustējies un pateicīgs.
2) Atrodoties pašizolācijā, svarīgi ir atcerēties, ka ķermenis nav pieradis pie tik mazkustīga dzīves veida, tāpēc izmantojiet katru iespēju pastaigai. Tas nav svarīgi, staigāsiet pa dzīvokli turp un atpakaļ, runājot pa telefonu, vai regulāri piepildot savu ūdens glāzi, ķermenis pastaigas brīžos atpūtīsies no sēdēšanas pie datora.
3) Būtu pareizi iekārtot savu dienas režīmu tā, lai katru dienu varētu atrast vismaz 7 minūtes fiziskam treniņam. Šobrīd pašam nav jālauza galvu, lai izdomātu vingrinājumus, jo internetā ir plaši pieejami dažādu veidu treniņi. Ja katru rītu veltīsiet 7 minūtes treniņam – diena būs daudz produktīvāka!
4) “Kļūstiet par bērnu” - bērni bieži atrod dabiskas pārvietošanās un aktivitātes iespējas. Balansa noturēšana uz vienas kājas, lēkšana pāri flīžu savienojuma vietām, spēlēšanās ar mājdzīvnieku - izmantojiet apkārtējo vidi, cik aktīvi vien iespējams!
5) Ja neesat mājās viens, bet kopā ar savu ģimeni, varat rīkot sacensības. Apaļajos pulksteņa laikos – 12:00; 13:00; 14:00 utt. – katrs uztaisa 30 pietupienus vai 100 palēcienus, vai jebkādu fizisku vingrinājumu, kas labāk patīk vai padodas.
SASTĀDIET GRAFIKU!
Darba diena varētu izskatīties šādi, izmantojot Swedish Posture produktus:
8:00-9:30 – sākt dienu, 30 minūtes sēžot uz Posture balansa krēsla
9:30-12:00 – strādāt stāvus
13:00-15:00 – uzlikt Swedish posture classic un turpināt ar to strādāt 2 h
13:05-15:00 – strādāt sēdus
15:00-15:05 – pildīt plecu vingrinājumus ar stājas trenažieri, lai samazinātu spriedzi kaklā un pazeminātu stresa līmeni
15:05-17:00 – strādāt stāvus
FAKTI
- Vairāk nekā 80% cilvēku, kuriem ir mazkustīgs darbs pie datora, izjūt sāpes kaklā un plecos
- Mēs sēžam vidēji 11 stundas dienā
- 10% no visiem biroja darbiniekiem cieš no sāpēm plaukstā, strādājot ar datorpeli
- Muguras sāpes ir otrs populārākais slimības atvaļinājuma iemesls biroja darbinieku vidū