Kolagēns pēdējo gadu laikā ir palicis ļoti populārs cilvēku vidū, tam pat tiek piedēvēts “mūžīgās jaunības eliksīra” īpašības. Šajā rakstā apskatīsim visu, kas jāzina par kolagēnu, izskaidrosim mītus un patiesības par šo brīnumlīdzekli un kādu ietekmi tas atstāj uz mūsu ķermeni un ādu.
Kolagēns ir pats svarīgākais proteīns mūsu organismā. Aptuveni 30% no cilvēka organismā esošajām olbaltumvielām veido tieši šis tautā dēvētais jaunības eliksīrs. Kolagēns visvairāk atrodams ir nagos, skrimšļos, ādā, kaulos, smaganās un asinsvadu sieniņās. Kad cilvēka ķermenis ir jauns, tas spēj saražot visu organismam nepieciešamo kolagēna daudzumu, taču gadiem ejot, organisma spēja saražot kolagēnu samazinās, aptuveni, par 1,5% ik gadu. Kā mēs varam zināt, ka mūsu organisms sāk ražot mazāk kolagēnu? Uz sejas parādās krunciņas, jūtam sāpes locītavās, mati vairs nav tik kupli, kā agrāk. Protams, ne vienmēr šīs izmaiņas nozīmē, ka tās izraisījis kolagēna trūkums, bet pavisam noteikti, tam ir ietekme uz mūsu organismu!
Lietojot kolagēnu, organisms tiek apgādāts ar kolagēna peptīdiem un veido jaunas kolagēna struktūras. Un šis ir iemesls, kāpēc samazinās grumbas, uzlabojas ādas elastība un tiek stiprināti nagi un mati, uzlabojas mobilitāte locītavās, ja tās radušās kolagēna trūkuma dēļ. Kolagēnu ir iespējams iegūt no 28 iegūšanas avotiem, taču tas tiek gan iegūts un izmantojams vienādi, kā iegūstot no vienas, tā no otras, tā no 28 iegūšanas vietas! Cilvēkus bieži vien mulsina ražotāja norādes uz kolagēna iepakojumiem, kur norādīts, ka kolagēnam ir tips I, II vai III. Tas, kas ir jāņem vērā, ir kolagēna “tīrība”. Ja uz iepakojuma ir uzrādīts tīrs kolagēns, taču, papētot sastāvu, olbaltumvielu/proteīna sastāvs ir tikai 80-90%, tad tas satur piemaisījumus, kas ir 10-20 % apmērā. Tas nozīmē, ka pastāv liela iespēja, ka procesā izmantotas ķīmiskas vielas.
Lai organismā būtu nepieciešamais kolagēna daudzums, dienā jāuzņem 10 g! Vieglākais veids, kā to uzņemt – pulvera veidā, sajaucot ar ūdeni, vai jebkādu citu dzērienu vai ēdienu. Īpaši ieteicams sievietēm grūtniecības un zīdīšanas laikā.
Kādi ir lielākie mīti par kolagēnu?
Pa visam noteikti, vislielākais mīts ir tas, ka kolagēns iedalās 3 tipos (I; II; III). Šo mītu izplatījuši paši ražotāji, drukājot to uz produktu iepakojumiem. Kā jau iepriekš tika minēts, kolagēns tiek ražots no dažāda veida izejvielām, taču vienīgais ar ko šie kolagēni ar 28 ieguves veidiem atšķiras, ir hidrolīzes process, galaprodukts neatšķiras.
Kā otro mītu minēsim – Kolagēns ir jālieto kursu veidā. Parasti 1 – 2 mēnešus. Ķermenim kolagēns ir nepieciešams nepārtraukti, ne tikai 1 – 2 mēnešus. Palietojot šo produktu, aptuveni, 8 nedēļas, jūs tikai sāksiet ievērot tā ietekmi uz jūsu ādu, nagiem un matiem. Ja pārtrauksiet to lietot, tad šis rezultāts būs tikai uz īsu posmu. Tad rezultāts atkal sāks pazust un jūs sāksiet nākamo kursu, un atkal to beigsiet brīdī, kad sāksiet pamanīt izmaiņas. Un tā uz apli!!
Kā trešo mītu minēsim – karstums samazina kolagēna iedarbību, tāpēc to nevar pievienot kafijai, tējai vai jebkuram citam karstam ēdienam vai dzērienam! Tā ražošanas procesā, kolagēns tiek karsēts ļoti augstā temperatūrā, tāpēc to var karsēt līdz par +200 grādiem.
Mīts nr. 4 – Kolagēnu nedrīkst blenderēt, jo blenderis gluži vienkārši bojā kolagēna iedarbību! Ļoti absurds pieņēmums. Ja blenderēsiet to kopā ar vitamīniem bagātām ogām, būs tieši pretējs efekts, tās veicinās kolagēna uzsūkšanos.
Kā nākamais no mītiem – dzīvnieku izcelsmes kolagēns ir sliktāks par kolagēnu, ko iegūst no zivīm. Kāpēc tas ir mīts? Jo kolagēns ir olbaltumviela, kas atrodama gan sauszemes dzīvniekos, gan zivīs. Ir pierādīts, ka zivju kolagēns nonāk cilvēka organismā un veic savu “darbu” tik pat labi, kā dzīvnieku izcelsmes kolagēns, ne labāk. Kolagēna struktūra gan vienā, gan otrā veidā ir vienāda – trīskāršās spirāles struktūra. Kāpēc zivju kolagēns ir dārgāks? Jo kolagēns, kas iegūts no zivīm, ir alergēns, kas nozīmē, ka to iegādājas retāk. Bet pārvēršot “trūkumu” par “ekskluzivitāti”, zivju kolagēns tiek prezentēts, kā ekskluzīvāks un labāks, lai cilvēkiem bez alerģijām tas šķistu kaut kas īpašāks par kolagēnu, kuru iegūstam no dzīvniekiem.
Nākamais mīts sasaucas ar iepriekš apskatīto. Augu kolagēnam noteikti ir jābūt labākam par dzīvnieku izcelsmes kolagēnu. Mīts? Kāpēc? Augu izcelsmes produkti taču vienmēr tiek uzskatīti par veselīgākiem un dabai draudzīgākiem, salīdzinājumā ar dzīvnieku izcelsmes produktiem! Atbilde ir gluži vienkārša – augos kolagēna nav!
Šķidrajam kolagēnam ir labāka ietekme! - Mīts numur septiņi! Vienīgais, kas atšķiras starp kolagēnu pulvera veidā / kapsulu veidā / šķidrā veidā ir CENA! Neļaujiet mārketinga trikiem sevi apmānīt!
Kādu kolagēnu mēs piedāvājam saviem klientiem?
Kolagēnu, kurš ir ražots bez ķīmiskām vielām! Nāc un apskati megango piedāvātos iCONFIT kolagēnus un izvēlies sev piemērotāko par LIELISKĀM cenām!!
Avots: Viss, kas tev jāzina par kolagēnu. – ICONFIT Diet & Sports Nutrition