Ko nozīmē enerģijas snauda jeb „power nap“? Kā tas var palīdzēt atjaunot enerģiju?

Ko nozīmē enerģijas snauda jeb „power nap“? Kā tas var palīdzēt atjaunot enerģiju?

01

Kas ir enerģijas snauda jeb power nap?

Power nap ir vienkārši īsa snauda, ​​kas ilgst aptuveni 10-30 minūtes. Tas ir neliels dienas vidus miegs, kurš atsvaidzina ķermeni, dvēseli un prātu.

Snauda ir dziļa relaksācija bez dziļas aizmigšanas. Lai to izdarītu, jums nav nepieciešams apgulties gultā. Gulēšana uz soliņa, krēsla vai galvas nolikšana uz galda spilvena var dot jums enerģiju, kas nepieciešama, lai saņemtu enerģiju atlikušajai dienai. Dienvidu klimatā īsu snaudu sauc par “siestu”, bet Japānā - “Inemuri”.

Šī enerģijas atjaunošanas metode dažās valstīs ir ieviesta jau sen. Rūpnieciski attīstītajās valstīs, piemēram, Japānā un ASV, īsu pēcpusdienas miegu uzskata par labu praksi. Vidusjūras valstīs un Āzijā snauduļošana ir daļa no “siesta kultūras”. Vācijā nav īstas snaudas kultūras. Tomēr arvien vairāk uzņēmumu veicina darbinieku labklājību un ideju par veselīgu darba vietu ar jaudīgām guļamtelpām vai atpūtas zonām. Covid 19 laikā uzņēmumi ir atzinuši, cik svarīgi ir veicināt darbinieku veselību un iekšējo līdzsvaru.

Lielākajai daļai cilvēku pusdienu laikā kļūst grūtāk koncentrēties, un jūsu ķermenis jūtas noguris. Dažreiz ir grūti noturēt vaļā acis. Daudzi cilvēki tiek galā ar šo dabisko enerģijas līmeni, dzerot stipru kafiju, smēķējot vai dodoties nelielā pastaigā svaigā gaisā.

Ja pusdienu laikā varat iemigt, tam vajadzētu aizņemt tikai 10 līdz 30 minūtes. Optimāla ir 20 minūšu snauda. Mazāk ir vairāk! Aizmigšana uz ilgāku periodu var izraisīt miega grūtības naktī. Ir pierādīts, ka koncentrācijas līmenis paliek nemainīgs līdz aptuveni astoņiem vakarā pēc miega. Taču snauda papildina jūsu enerģijas rezerves. Uzlabojot koncentrāciju, jūs arī samazināsit kļūdu pieļaušanu ikdienā un nelaimes gadījumu risku darba vietā. Kā arī vēl daudz citu priekšrocību!

 

02

Kāpēc power naps ir veselīgi un kāpēc ir vērts tos iekļaut savā rutīnā?

Strādājiet efektīvāk un radošāk, pateicoties jaudīgajai snaudai

Pareizā darba devēja devīzei vajadzētu būt: “Tikai labi atpūties darbinieks ir produktīvs darbinieks!” Tomēr šķiet, ka šī devīze mūsdienās nav bieži pamanīta darba devēju vidū. Ja tomēr nolemsiet ieviest “power nap” savā ikdienā, jūsu kolēģi vai priekšnieks varētu domāt, ka esat slinks vai nemotivēts. (“Izskatīsies muļķīgi, ja tevi pieķers!”) Īsa snauda veicina fiziskus un garīgus uzlabojumus, piemēram, garīgo svaigumu un atslābinātus muskuļus. Pareizs miega režīms uzlabo fizisko sagatavotību, un relaksēti darbinieki strādā efektīvāk un radošāk nekā nogurušie. Uzņēmumi varētu ieekonomēt izmaksas slimo darbinieku slimības lapu atmaksāšanā – gluži vienkārši ļaujot darbiniekiem ieviest snaudu savā darba dienā.

 

03

Iemigšanas ceļvedis - kā tas darbojas?

Sēdēt vai gulēt ērtā stāvoklī. Ja iespējams, atbrīvojieties no jebkādiem traucējumiem. Aizveriet biroja durvis vai uzstādiet viedtālruni lidojuma režīmā. Aizveriet acis un mēģiniet regulāri ieelpot un izelpot. Pagaidiet, līdz jūsu domas sāk mazināties. Jūsu ķermenis būs mierīgs un atvieglots. Palieciet šajā mierīgajā stāvoklī apmēram 20 minūtes. Iestatiet modinātāju uz 20 minūtēm, ja nu tomēr aizmiegat dziļajā miegā. Lēnām atveriet acis. Dodiet sev laiku, lai pilnībā aprastu ar situāciju un turpiniet nākamo darba uzdevumu.

 

Kad ir labākais laiks, lai snaustu?

Ātra snauda ar laika ierobežojumu - kā tas darbojas? Labākais laiks, lai aizmigtu, ir pēc ēšanas, no pulksten 12 līdz 14. Tas atbilst mūsu bioritmam. Ierobežotā laika un nepārtraukti pieaugošā stresa dēļ ļoti maz cilvēku spēj ātri atslābināties un atslēgties no darāmajiem darbiem. Daudzi cilvēki aizmieg tikai tad, kad ir pilnībā izsmelti. Tas nozīmē, ka, visticamāk, viņiem ir grūti aizmigt arī naktīs miega režīma traucējumu dēļ.

 

Relaksācijas metodes palīdz aizmigt

Ikvienam nav viegli uzreiz atslābināties, lai snaustu. Tā bieži prasa kādu laiku. Dažādas relaksācijas metodes atvieglo un paātrina atslēgšanos, protams, ar praksi. Metodes ietver jogu, autogēno apmācību, progresējošu muskuļu relaksāciju vai iedomātu ceļojumu. Tas ietver domu lidojumu un vizuālu attēlojumu. Tas samazina asinsspiedienu, uzlabo ķermeņa apziņu, stabilizē sirdsdarbības mainīgumu un uzlabo jūsu personīgo harizmu.

 

Ja jūs meklējat veiksmīgu miega snaudu, vislabāk ir meklēt tehniku, kuru varat regulāri apgūt un praktizēt. Mēģiniet panākt, ka spējat atslābt10 minūšu laikā un ar laiku samaziniet to līdz 5 minūtēm.

 

04

Jūsu “power nap” triki:

  1. triks

Paņemiet rokā nelielu, vieglu priekšmetu, piemēram, atslēgu piekariņu, aizveriet acis un mēģiniet atpūsties. Kad esat pietiekami atslābinās un priekšmets izkritīs no rokas. Tas parasti ir īstais brīdis, lai pabeigtu miega snaudu.

 

  1. triks

Pirms acu aizvēršanas izdzeriet tasi zaļās tējas. Tas ir viegls stimulants, un tas sāks darboties apmēram pēc 10 minūtēm. Jūs pamodīsities maigi, un urīnpūslis darīs savu darbu, lai jums palīdzētu atmosties.

 

  1. triks

Ja pastāv aizmigšanas risks, viedtālrunī iestatiet modinātāju vai modinātāju, ideālā gadījumā ar vibrāciju

Dalīties ar šo ziņu