Kā justies pārliecinātam skriešanas laikā

Kā justies pārliecinātam skriešanas laikā

Šis ir noslēpums, par kuru pieredzējuši skrējēji runā reti: neviens nejūtas kā “skrējējs”, pirmo reizi uzvelkot skriešanas apavus. Un tomēr ikvienam kaut kur jāsāk. Pievēršoties jaunam izaicinājumam, ir normāli justies apmulsušam vai nedroši. Vai visi skatās uz mani? Vai es to daru pareizi? Vai man būs traumas? Daži vienkārši padomi var palīdzēt iesācējiem vairot pārliecību un justies ērtāk.

 

Kā justies pārliecinātam skriešanas laikā

 • Pirmkārt, ieguldiet naudu kvalitatīvā apģērbā, kas jūtas ērti ceļā. Ja tu izskaties lieliski savās drēbēs, jo labāk! Ir vērts iegādāties sporta aprīkojumu, kas jums patīk, taču pārliecinieties, ka tas ir arī praktisks treniņam. Sintētiski, ātri žūstoši materiāli, kas labi pieguļ ķermenim, bet ne pārāk cieši, ir lieliska izvēle.
 • Pieaiciniet draugus skriet kopā ar jums. Tas var palīdzēt, ja jūsu skriešanas partnerim ir lielāka pieredze, tāpēc varat uzdot jautājumus vai lūgt padomu. Taču jūs varat arī gūt labumu no skriešanas kopā ar citu iesācēju skrējēju, atbalstot viens otru, izpildīt kopīgo izaicinājumu.
 • Izvairieties no pārāk kritiskas vai negatīvas pašapziņas. Dažreiz, kad mūsu ķermenis ir noguris, mūsu prāts virzās uz negatīvismu. Jūs varat novērst šīs domas, atgrūžot ar pozitīviem apgalvojumiem. Pirms došanās ceļā, ir noderīgi padomāt par dažām mantrām. Atkārtojiet tās skaļi. Jūs būsiet pārsteigts, cik ļoti vienkāršs “Tev tik labi sanāk!” var paaugstināt pašapziņu.
 • Nesalīdzini sevi ar citiem cilvēkiem un neuztraucies par to, ko viņi domā. Viņu situācija atšķiras no jūsu situācijas, un jūs varat justies pārliecināti, ka esat labākais, kāds vien varat būt.
 • Koncentrējieties uz skriešanas pozitīvajām īpašībām, piemēram, ieguvumiem jūsu fiziskajai un garīgajai veselībai. Padomājiet par to, kāpēc sākāt skriet, un atgādiniet sev, ka esat tik daudz tuvāk saviem mērķiem.

 

Kā izvairīties no vilšanās un savainojumiem

 • Palieliniet slodzi pakāpeniski, lai ļautu ķermenim un prātam pielāgoties. Var būt grūti izlemt, kur tieši sākt. Viens no noteikumiem ir sāciet ar tempu! Temps, kas šķiet dabisks, kad jūsu elpošana ir vienmērīga, bet nav apgrūtināta, noteikti ir visa sākums! Un turiet šo tempu desmit minūtes. No tās vietas jūs varat turpināt palielināt gan attālumu, gan ātrumu vienmērīgos intervālos. Meklējiet tiešsaistē iesācēju treniņu planus.
 • Izveidojiet mērķi ar progresīvām darbībām, lai saglabātu jūsu motivāciju. Daudziem skrējējiem patīk trenēties tādām sacensībām. Ievērojiet treniņu plānu un pēc tam izbaudiet rezultātus.
 • Nepārspīlējiet. Savainojumu risks ir visaugstākais, ja jūs pārāk ātri palielinat km skaitu vai tempu, pārlieku noslogojot muskuļus un locītavas, kas nav pilnībā pielāgojušās lielākai slodzei. Mēģinot pārāk daudz par agru, visticamāk, rodas arī neveiksmes sajūta, kas apgrūtinās savu mērķu sasniegšanu.
 • Lai iegūtu labākos rezultātus, izmantojiet augstas kvalitātes, labi pieguļošus skriešanas apavus. Sekojiet apavu kvalitātei un iegādājieties jaunus, kad tie ir nolietojušies.

 

 

Kā justies drošāk skrienot

 • Ja iespējams, skrieniet dienas gaišajā laikā. Ja jums jāskrien agri no rīta vai vēlu vakarā, valkājiet spilgtas krāsas apģērbu, atstarojošu vesti un spilgtu priekšējo lukturi. Ja valkājat hidratācijas jostu, piespraudiet sarkanu mirgojošu siksnu pāri mugurai, lai vadītāji varētu jūs redzēt no aizmugures.
 • Ja iespējams, skrieniet pa ietvēm, gājēju celiņiem vai ceļa nomalēs. Ja vietas, kas atrodas prom no satiksmes, nav īstā vieta, skrieniet pa ceļa “pretējo” pusi, skatoties pretimbraucošajiem transportlīdzekļiem. Tādā veidā autovadītāji redzēs jūsu seju, un jūs varēsiet novirzīties no ceļa, ja kāds transportlīdzeklis tuvosies pārāk tuvu.
 • Ievērojiet visus satiksmes noteikumus un vienmēr palaidiet transportlīdzekļus krustojumos.
 • Pieturieties pie pazīstamiem rajoniem un vietām, par kurām zināms, ka tās ir drošas.
 • Ģērbies atbilstoši laikapstākļiem. Slāņošana ir vislabākā, it īpaši, ja prognoze paredz aukstumu vai lietus. Labāk ir novilkt jaku un apsiet to ap vidukli.
 • Ņemiet līdzi drošības priekšmetus, piemēram, tālruni, drošības svilpi, ja jums ir nepieciešams signāls pēc palīdzības, un papildu apģērba kārtas, ūdeni un pārtiku. Ja pa rokai ir daži papildu priekšmeti, tas vairos jūsu pārliecību skriet tālāk vai ilgāk, jo jūs varat tikt galā ar ārkārtas situāciju, ja tā rodas. Fitletic skriešanas jostas ir ērts un ērts veids, kā paņemt līdzi visu nepieciešamo skriešanas laikā.

Dalīties ar šo ziņu