Fitnesa trenere un topošā uztura speciāliste Baiba Svjatska

Fitnesa trenere un topošā uztura speciāliste Baiba Svjatska
RUBRIKA „Iepazīsti treneri!”

Fitnesa trenere un topošā uztura speciāliste Baiba Svjatska

Šogad uzsākam jaunu rubriku! Iepazīsti treneri, iepazīsti sporta veidu jeb uzzini par dažādiem variantiem un iespējām, kā dzīvot aktīvāk, veselīgāk un sabalansētāk!

Februārī vēlamies iepazīstināt jūs ar fitnesa treneri Baibu Svjatsku.

Baiba ir grāmatas – veselīga dzīvesveida ceļveža „Dzīve ar garšu” – autore, kā arī online platformas www.bfitteam.com izveidotāja.

Online platformā iespējams izvēlēties sev piemērotāko izaicinājumu. Baiba ir izstrādājusi:

  • 10 dienu projekti „Dzīve ar garšu”;
  • 4 nedēļu programmu „Slaida dzīve bez diētām”;
  • 3 mēnešu programmu „BFit MOM” jaunajām māmiņām;
  • 3 mēnešu programmu „BFit izaicinājums”.

1. Kāpēc tu dari to, ko tu dari?

Esmu piedzimusi ar mīlestību pret kustību un sportu. Mans tētis vienmēr ir bijis sportisks cilvēks – kad biju maza, viņš cilāja svarus un viņam mājās bija hanteles. Jau tad viņš man neapzināti mācīja, ka tāda var būt ikdiena, un bija man labs piemērs. Es pat nezināju, ka var arī citādāk.

Man vienmēr ir paticis būt kustībā – esmu sportojusi, dejojusi un dažādās sacensībās guvusi godalgotas vietas. Bet, neskatoties uz to, atmiņā saglabājušās arī dažas bērnībā nejauši izteiktas replikas par manu izskatu, kas nebija domātas, lai aizskartu, bet tomēr ietekmēja manu domāšanu par sevi. Tas lika rīkoties, lai es vienmēr būtu tieva un skaista. Tam sekoja striktas diētas un negatīva ietekme uz veselību. Tieši pateiktie vārdi un piedzīvotais palīdzēja man kļūt par to, kas šobrīd esmu.

2. Kas, tavuprāt, ir labs treneris?

Labs treneris, manuprāt, ir tāds, kurš ir zinošs savā jomā, spēj ieraudzīt klienta vēlmes un vajadzības, kā arī viņu uzklausīt, atbalstīt un motivēt ceļā uz mērķi, ja tas trenerim šķiet sasniedzams. Ja tā nav, tad labam trenerim jāprot pamatot un argumentēti izskaidrot riskus, kāpēc klientam būtu jārīkojas citādāk, lai nenodarītu sev pāri un sasniegtu vēlamo rezultātu. Lieliski, ka trenerim ir arī psihologa dotības – tas palīdz atrast pareizo pieeju, kā motivēt trenēties. Es uzskatu, ka katram klientam ir savs treneris – ja starp abiem nebūs saskaņas, tad nebūs arī sportisko rezultātu.

3. Kādiem klientiem ir domātas tavas nodarbības?

Mani treniņi ir paredzēti sievietēm, kuras vēlas būt veselas, aktīvas, labi justies savā ķermenī un ar fizisko aktivitāšu palīdzību uzlabot ne tikai sportiskos, bet arī citus mērķus, padarot savu dzīvi kvalitatīvāku.

4. Kam noteikti ir jābūt mājās, lai pievienotos tavām programmām?

Tas ir atkarīgs no mērķa, ko cilvēks vēlas sasniegt. Vienotas atbildes uz šo jautājumu man nav. Vienīgais, par ko katrs var parūpēties mājas apstākļos, ir kvalitatīvs miegs un pašmasāža.

Pašmasāža veicina muskuļu relaksāciju, samazinot locītavu slimību risku. Tās laikā muskuļi un asinsvadi tiek atslābināti, veicinot apasiņošanu. Pašmasāžas tehnika labvēlīgi ietekmē limfmezglus, samazinot tūsku, kā arī locītavas kļūst brīvākas un sāpes samazinās.

Savukārt miegs ir ļoti svarīgs process, kura laikā „atslēdzam” savas maņas un iegrimstam dziļā mierā. Miegā smadzenes turpina apstrādāt informāciju, tiek veidotas jaunas atmiņas un iegaumēta jauna informācija. Miegs palīdz uzlabot koncentrēšanos, kad esam nodomā. Tas ir svarīgs veselīgai imūnsistēmai. Miegā izdalās arī hormoni, kas palīdz atjaunoties ķermenim un augt muskuļiem. To, cik daudz miega katram ir vajadzīgs, ietekmē gan vecums, gan enerģijas patēriņš. Viens no veidiem, kā noteikt, cik stundas diennaktī jāguļ, ir sekot attiecībai 1:2 – tas nozīmē, ka 1 stunda miega nepieciešama katrām 2 stundām, ko pavadām nomodā. Ir pierādīts, ka neizgulējies cilvēks ēd treknāk un vairāk. Arī statistikas dati apstiprina- jo mazāk miega, jo augstāka aptaukošanās.

Ir ļoti daudz iespēju, ko var izmantot pašmasāžai un miega kvalitātes uzlabošanai, piemēram, BLACKROLL vingrošanas ruļļi palīdz iesildīt ķermeni un muskulatūru pirms treniņa un relaksēties pēc tā, bet SMARTSLEEP ergonomiskie spilveni uzlabo miega kvalitāti un ir labs palīgs, lai ķermenis atjaunotos pēc kārtīga fiziskā treniņa.

BLACKROLL pašmasāžas ruļļi: https://megango.lv/catalogsearch/result/?q=blackroll+rullis

SMARTSLEEP spilveni: https://megango.lv/catalogsearch/result/?q=Smartsleep+spilveni

5. Ko darīt, ja gribas vingrot mājās, bet ir ļoti grūti saņemties to darīt pēc garas darba dienas, kad gaida vēl dažādi mājas un ģimenes pienākumi?

Lai vingrotu mājās regulāri un ilgtermiņā, ir nepieciešama atbalsta persona, jo noguris cilvēks biežāk izvēlēsies vai nu nedarīt neko, vai darīs tikai to, kas viņam šķiet patīkamāks. Šādos gadījumos parasti apstājas progress un zūd motivācija, tāpēc ir labi, ja tiem, kas vēlas vingrot mājās, ir kāds atbalstītājs – tas var būt „online” treneris vai tā var būt kāda tiešsaistes programma, kas motivē neapstāties un izdarīt vairāk. Iesaku atcerēties to sajūtu, kas rodas pēc treniņa, – pat ja pirms tam būs jūtams nogurums, pēc treniņa tevī plūdīs enerģija, tu būsi laimīgāks un starojošāks.

6. Ja tu nebūtu fitnesa trenere un uztura speciāliste, ar ko tu nodarbotos?

Es noteikti būtu video režisore, kas biju, pirms kļuvu par fitnesa treneri. Esot par video režisori, man ļoti nepatika, ka nevarēju plānot savu laiku, jo darba grafiks bija nenormēts un pārpildīts, tāpēc izkrita arī treniņi. Tā visa rezultātā man pasliktinājās veselība, un es nolēmu, ka sekošu savai sirdslietai – kļūšu par profesionālu fitnesa treneri, padarot to par savu pamatdarbu. Laika gaitā sapratu, ka tam papildus vēlos apgūt arī uztura speciālista profesiju, tāpēc iestājos Rīgas Stradiņa unversitātē.

7. Ko tu ieteiktu cilvēkam, kuram ir aizspriedumi pret online treniņu programmām un bailes vingrot mājās pašiem?

Es teiktu tā, ka mums vajadzētu mazliet aizmirst par to, vai visu darām pareizi. Man liekas, ka cilvēkiem jau ir par daudz šo super pareizo un perfekto ieteikumu, kā kaut ko darīt vai nedarīt. No tā visa jau esam noguruši, un tas rada apjukumu. Manuprāt, ir svarīgi sākt kustēties. Ja tu sāksi kaut vai pamazām, tu jau darīsi labu sev un savai veselībai. Ja tā ir tava vienīgā iespēja – trenēties mājās –, tad nebaidies un sāc to darīt, jo ļaunākais, ko vari izdarīt, ir nekustēties vispār.

Es iesaku neatlikt labsajūtu uz rītdienu. Tieši šodiena ir īstā diena, lai sāktu pievērst sev uzmanību, veltīt sev laiku un tā patiesi iemīleties sevī!

Baibu vari sastapt
Instagram: www.instagram.com/bfit_baiba_
Baibas izveidotā online platforma: www.bfitteam.com

Dalīties ar šo ziņu